GASTRONOMİ VE DİJİTALLEŞME


0

 

GASTRONOMİ VE DİJİTALLEŞME

Unesco Gastronomi Evi Kurucusu Prof. Dr. Nazan Savaş ‘’Adım Adım Unesco Gastronomi Şehri Hatay’’ konseptli çektiği videolardan olan ‘’Keşşir Dolmasının Yapımı’’ videosu İngilizceye çevrilerek Brezilya Gastronomi Festivali’nde gösterime sunuldu.

Koronavirüsün Dünya çapındaki ölümcül etkileri festivalleri, toplantıları, eğitimi, seyahatleri ve toplumları kaynaştıran bir çok organizasyonun da yapılamamasına neden oldu. Etkinlikler artık evlerine kapanmak zorunda kalan insanlara dijital yollarla ulaştırılmaya başladı. Satınalma alışkanlıklarımızdan, uzaktan çalışmaya, eğitim öğretimden, etkinliklere kadar hayatımızın parçası olan aktivitelere sanal dünyadan ulaşır olduk.

Pandemi süreci devam etse de dünyadaki etkileşim ve paylaşım hiçbir zaman bitmeyecek. Bu etkileşimden uzak kalan işletmeler, kurumlar, markalar çağın gereksinimlerine de ayak uydurmazsa gerilerde kalmaya mahkumdurlar. İnstagramdan paylaşılan yemek tarifi ve yapımı,  sosyal medya canlı yayınları ve gastronomi sohbetleri, sektörel gelişmeler hakkında youtube kanalları, web siteler artık gidemesekte bizi bu dünyanın içinde tutan başarılı çalışmalardır. Dünya’nın bir ucundaki etkinliğe şehrimiz Hatay’dan bir video ile katılmak dijital dünyaya uyumun göstergesidir. Dijital Dünya’ya uyma noktasında gayretleri olan ve çektikleri videolarla farkındalık yaratan Prof. Dr. Nazan Savaş’a Gastro Hatay ailesi olarak teşekkür ederiz.

Mehmet Tokdemir

www.gastrohatay.com.tr Genel Yayın Yönetmeni


Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

cute
0
cute
lol
0
lol
love
0
love

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir