BIG CHEFS MENÜSÜNE HATAY MUTFAĞI’NDAN LEZZETLER KATIYOR


0
HATAY MUTFAĞI TÜRKİYE’YE AÇILIYOR
600’ün üzerinde lezzetiyle UNESCO tarafından tescillenen Hatay mutfağı, Türkiye ve dünyanın sayılı restoranları arasında gösterilen Big Chefs’in menüsünde yer almaya hazırlanıyor.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kent mutfağını bir adım daha öne çıkaracak projeyi tanıtmak için yeme-içme sektöründe hizmet veren işletme sahipleri ile bir araya geldi.
Gastronomi Evi’ndeki kahvaltıda projenin detaylarını işletme sahipleriyle paylaşan Savaş, kentin ekonomisine, gastronomisine ve kültürüne büyük katkı sağlayacak konu hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.
SAVAŞ: BİG CHEFS MÜŞTERİLERİ TÜRKİYE’NİN LEZZET KÖŞESİ HATAY’DAN GİDEN YEMEKLERİ TATMA İMKÂNINI ELDE EDECEK
Hatay’ın lezzetleri, birikimi ve tanıtımı için çok önemli bir adım attıklarını söyleyen Savaş, “Hatay’ın bazı ürünleri Türkiye’de 60 şubesi bulunan Big Chefs restoranlarında 6 ay boyunca sunulacak. Big Chefs müşterileri Türkiye’nin Lezzet Köşesi Hatay’dan giden yemekleri tatma imkânını elde edecek. Expo 2021 Hatay öncesi lezzetlerimizi Türkiye’nin farklı noktalarında paylaşabilmek bizim için çok önemli. Şehrimizin tarım ve gıda ürünleri Expo ile birlikte tüm dünyaya tanıtılacak” dedi.
LÜTFÜ SAVAŞ’TAN KALİTE VE HİJYEN VURGUSU
Hatay’daki restoranların kalite ve hijyen standardı hakkında 1 yıldır bir çalışma yürüttüklerini sözlerine ekleyen Savaş, “Şehrimizin her köşesinde hijyen ve kalite adına bizi temsil edecek tüm kurum ve kuruluşlara kalite belgesi, sertifika ve bayrak vereceğiz. Bu belgeleri ve bayrağı gören misafirler gönül rahatlığıyla lezzetli yemekleri tadabilecek. Projemize katkı veren işletmecilere ve esnafımıza çok teşekkür ederim. Bundan sonra daha kaliteli, lezzetli ve hijyenik lezzetlerimizle tüm Türkiye ve dünyaya hitap edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Projede yer alacak bazı işletme sahipleri hayata geçirilecek çalışmanın kent ekonomisine ve gastronomisine büyük katkı sağlayacağını açıkladı.

Like it? Share with your friends!

0

What's Your Reaction?

cute
0
cute
lol
0
lol
love
0
love

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.